Ziya Gökalp Mahalle Muhtar Adayı YALÇIN COŞKUN Gençlik Buluşması


GENEL

194 Görüntülenme

04 Şubat 2019

Paylaş :

2019 yerel seçimlerine doğru zaman ilerledikçe seçim çalışmaları da daha yoğun seçim çalışmaları görmekteyiz. Bu sene hem doğaya zararı olduğu için hem de ekonomik olarak tasarruf elde edebilmek için afiş ve tanıtım materyallerini pek görmemekteyiz. Bu durum için de ben en mantıklı olduğunu düşünüyorum.

İstanbul'un Başakşehir ilçesine bağlı Ziya Gökalp Mahallesi'nde ise muhtar adayı olan YALÇIN COŞKUN'la seçim çalışmalarına başlamadan hizmet modelini anlamak için kısa bir sohbet etme fırsatım olmuştu. Daha adaylığını açıklamadan onun ağzından gençlerin işssizlik sorunu, eğitim, girişimcilere destek, mahallenin yıllardır süregelen imar sorunu sözlerini duyunca girişim fikri olan bir genç olarak benim takdirimi kazandı. Sonrasında detaylıca seçim projelerini anlattıkça yaşadığım mahallenin aslında böyle bir yönetim ekibine teslim edilmesi kararına vardım.

Daha önce hiçbir mahalle muhtarının yapmadığı projeleri olduğunu söylemekte ve projeleri ve yapacaını iddia ettiği şeyler ilk  bakışta mantıklı gelmesi insana güven vermektedir. Oy verirseniz diye başlayan vaadlerin tersine daha muhtar olmadan yıllardır yaşadığı mahallesinin sorunlarına daha şimdiden çözüm bulmak adına çabalamaktadır. Benim fikrimce böyle bir muhtar mahallenin baştan aşağı tüm sorunlarına çözüm olacağı nettir. Ayrıca seçim çalışmalarını öyle beğeniyorum ki, her kesimi ayrıca hedef alıp hepsi için ayrıca bir etkinlik yapmayı hedeflemektedir. Bugün de önceliğini gençlere verdiği seçmen buluşmasında projelerini birlikte seçmenlerine anlatmayı tercih ettim. Aşağıdan etkinliğimize ait videoyu izleyebilirsiniz.  

 

Yorumlar

Yorum bulunamadı.

Yorum Yap