Pazar Gününün Sabır Testi


GENEL

931 Görüntülenme

08 Ekim 2018

Paylaş :

Sonbaharın belki de böyle güneşli ve güzel geçecek son hafta sonlarından bir tanesinde yaşadığım trafikteki sabır testini bu yazımda sizlerle paylaşacağım. Aslında bu olayı yaşadıktan sonra bilgisayar başına oturup yazmaya başlasaydım o sinirle bilgisayarı klavyeden başlayıp yiyebilirdim galiba. Çünkü öyle insanı sinirlendirecek durumlar oluyor ki sonradan durup düşününce o ben miydim diye soruyor insan kendi kendine. İstanbul trafiğinde her gün bol bol karşılaşıyorum böyle durumlarla  ama bugünkü daha farklı geldi bana. Şimdi alt tarafta sizin de görmeniz için ekran görüntüsü aldım. 3 şeritli yolun en sağı o ışıktan itibaren 2 şeride düşüyor ve ışıklarda bekleyen araçların da en sağ şeritte eğer sağa dönmeyecekse(!) o şeridi işgal etmemesi gerekir. Yani en azından ben böyle biliyorum. Orada trafik ışığı kuyruğu kilometrelerce uzasa bile o şeridin normal şartlarda işgal edilmemesi gerekir. Sen erkenden yoluna devam edeceksin diye arkadan gelen araç sağa dönmek için seni beklemek zorunda değil.

Trafik Şerit Kuralları

Bende bugün bu olaya bizzat şahit oldum bir de onun üzerine benim şeridime girip devam etmeye çalışılıyor. Ve ben o ışıkta durduğumda o şerit boştu bende biliyorum boş şeritte bekleyip yeşil ışık yanınca yoluma devam etmeyi. Tüm bunlar bir kenara, tamam bir hata yapıldı ve trafikte hataların üstüne üstüne gidilmez ama insan bir sinyal verir veya hatasının farkında olan bir tavırla el kaldırır izin ister bunlar hiçbiri yok ve ben korna çalınca dönüp tepki gösteriyor :) 

Trafik Şerit Kuralları

Yukarıda size bahsetmiş olduğum resmi bir de yakından ekran görüntüsü aldım. Sizinde gördüğünüz gibi o sağa dönüşten sonra yol 2 şeride düşüyor. Zaten en sağdaki araç eğer dönmeyecekse bile orta şeritteki aracın şeride girmemesi gerekir. Tabi bunlar benim görüşüm belki de benim de doğru diye bildiğim fakat yanlış bildiğim bir nokta vardır bu olay içerisinde. Her zaman söylerdim ama bugün tekrar  İstanbul trafiğinde kazancını sağlayan tüm araç sürücülerine Allah'tan sabır diledim. Trafikte kimse kimsenin hatalarını telafi etmek zorunda değil.  

Yorumlar

Yorum bulunamadı.

Yorum Yap