Kırklarelinden İstanbula Dönüş Yolunda Dijital Sohbetler


GENEL

809 Görüntülenme

21 Nisan 2019

Paylaş :

Cuma gününden beri misafir olduğum Kırklareli'nden mezuniyetim sonrası defalarca ziyaretime rağmen yine buruk bir veda yaşattı  bu şehir bana. Her yerde olan tabelalarında yazdığı gibi "Mutlu İnsalar  Kenti" olduğu için mi yoksa gelişmişlik seviyesinin göstergelerinden gece dahi bir kızın  tek başına bir yere gidebilmesi mi olsun yoksa üniversite yıllarında biriktirdiğim  dostluklarım mi olsun beni bu şehre bağlıyor bilmiyorum. 

Her canım sıkıldığında  her vücudum  mola uyarısı verdiğinde geldiğim bu şehirde belki de ilk defa yarın ne olacak sorularımın  cevabını kendime verdiğimden olsa gerek sığınacak limanım oldu. 2 3 günlük süre içerisinde bol bol keyifli muhabbet etme imkanım oldu ve dönüş yolunda cep telefonumdan  olan bitene bakarken Selimpasa Dinlenme Tesisi'nden hareket ederken önümdeki yolcu televizyon izlemek istediğini ve televizyon açılmadığı söyledi koltukların arkadasında yer alan ekranda.

Host abimiz de şoför koltuğu tarafında galiba sigortayı açtıktan sonra açılış ekranında üretici firma logosu gözüme çarptı.

Dijital çözümler üreten birı olarak firmanın ürünü üzerinde yer alan logonun yazı karakteri olsun renkleri olsun aynısını merak edip internet sitelerine girip mobil görünümde görünce benden ilk geçer notu aldı. Çünkü dijital varlığı ile reel varlık işleyişi tam anlamıyla birbirine eş götürdükleri için göze hoş gelmekte. Yani adamların ürettiği üründe logosunu web adresinde görmek zihinde yer alan o eşleşme  adımı geçtiği için bilinçaltında  bir takdir kazanmakta ister istemez. 

Ayrıca bunun yanında bir markanın da sık sık logo değiştirmesinin zararlı olduğunu da bu görüşümle desteklemek istedim. Sizlerin de "Hayırlı Yolculuklar" iyi dileklerinizi duyar gibiyim :) teşekkür  ederim. Görüşmek üzere...

Yorumlar

Yorum bulunamadı.

Yorum Yap