Her Alanda Tepkisizliğimiz Son Sürat Devam Ediyor


GENEL

1216 Görüntülenme

08 Haziran 2019

Paylaş :

Uzun bir süredir televizyon izleme alışkanlığımı büyük ölçüde kırdığımı düşünüyorum. Çünkü akşam eve gelindiğinde yemek süresi dışında muhabbet esnasında göz gezdirmek dışında televizyona ihtiyaç duymamam beni bu fikrimi daha da kuvvetlendirdiğini düşünüyorum. Bir nevi kendi kendime televizyon alışkanlığımın üstesinden geldiğim konusunda onay verdim. Televizyon dışında görsel anlamda istediğim bilgiye erişirken yine Youtube platformunu tercih ettiğimi söyleyebilirim.

Youtube üzerinde Barış Özcan, Yalin Kod, Doğan Kabak (araba merakımı vakit buldukça bu kanaldan gideriyorum. ) gibi kanalları takip etmenin yanında bu hafta Emre Durmuş adlı hayallerini yaşarken bir yandan gidip gördüğü yerleri Youtube kanalında paylaşan gezginin kanalına denk gelince tüm Youtuber kişilerin her videosunun başında veya sonunda videoyu beğendiysen yorum, beğeni ve abone olma ricalarının asıl anlamına şahit oldum.

Emre Durmuş adlı kişinin Youtube kanalına sağ tarafta yer alan Önerilenler alanında görünce bir videosu ilgimi çekince kanalını keşfetme imkanı buldum. Kendisi az parayla dünyayı gezen doğa canlısı bir kişi. Kanalına karşı bu denli hayranlığım belki de onun gibi doğa aşığı, gezmeyi, yeni yerler görmeyi sevmem gibi ortak yönlerim olduğu içindir. Kanalına hayran olan sadece ben değilim 1 milyondan fazla abonesiyle benim gibi 1 milyon kişinin de hayallerine onun vasıtasıyla izlemesi çok güzel bir duygu.

Nasıl bu kanal gibi faydalı kanallar daha fazla kişiye ulaşması gerekiyorsa siz de içeriğini kaliteli bulduğunuz kanalın videolarını beğenip, paylaşıp, kanala abone olarak destek olabilirsiniz. Bu tepkisizlik durumu sadece Youtube üzerinde değil diğer platformlarda da aynı şekilde devam etmektedir. Beğeniyoruz ama dile getirmiyoruz. Bu alışkanlığımızı kırarak en azından beğenimizi kazanan kişilere faydalı olabiliriz. Çünkü bende Youtube üzerinde içerik ürettiğim için kendi kanalımdan biliyorum ki Youtube başka bir iş ile meşgul olmadan bir insanı maddi olarak destek sağlayamaz. Çünkü Youtube üzerinden elde edilen kazanç öyle yansıtıldığı gibi aylık 10 - 15 bin liralar düzeyinde değil. Bunun için her işte olduğu gibi beğenimizi kazanan her çalışmayı takdir ederek bunu belli ederek destek olmamız gerekir. Aşağıda Emre Durmuş Youtube kanalı linkini yazıyorum. Dünyayı gezme hayali olan herkesin ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Emre Durmuş Youtube

Yorumlar

Yorum bulunamadı.

Yorum Yap