Habercilik Denilince Neden En Son Tarafsızlık Akla Geliyor


GENEL

97 Görüntülenme

28 Şubat 2019

Paylaş :

Televizyonlarda artık öyle bir ortam oluştu ki sadece haberleri izlemek için izleyen kesim dizi izleyen kesimin önüne geçecek  duruma geldi. Bu durum güzel bir sonuç ama sadece  televizyonu haberleri seyretmek için açan kişiler acaba gerçekten doğru - tarafsız haber mı seyrediyor sizce?

Bence kanal ismi vermek doğru olmayacağı için isim vermeyeceğim ama öyle haberler yapılıyor  ki sadece istenilen noktadan bize haberi görme şansı  bırakılıyor.  Şubat ayının son günü ve artık bu günden sonra turizm sezonu canlanmaya başlamaktadır. Turizm sezonu canlı olduğu dönemlerde de buyuksehir ve sahili olan şehirlerde turist sayısında doğal olarak artış olmaktadır. 

Bu durumu göz önüne alarak turistlerin  taksi kullanımındaki  artış ve taksilerde yaşanan istenmeyen  yağlama durumları haber konusu olmaktadır.  Bu noktaya kadar her şey normal fakat ismini vermediğim  haber kanalında haber sadece "Arap turistler" başlığı etrafında geçmektedir. Ülkemize sadece Arap turistler gelmiyor  komşu ülkelerin hepsinden turist gelmektedir ve öyle  bir algı oluşturuluyor ki sanki Arap turistler dışında bu yağmalama durumu normalmiş  gibi aktarılıyor.  Benim dikkatimi çeken nokta da bu aslında; her şeyde olduğu gibi bu durumda da görmek istediğimiz  noktadan herkesin  bakması isteniyor. Bu algıyı ortadan kaldırmamiz gerekir ve her zaman genel tablo üzerinden değerlendirme yapılmalıdır. 

Yorumlar

Yorum bulunamadı.

Yorum Yap