Eve Dönüş Yolunda Alfabetik Kelime Sıralama


AMAAN SEN DE

96 Görüntülenme

20 Şubat 2019

Paylaş :

İşten çıkıp  eve doğru  giderken mesafe uzak olduğu bol bol fikir yürütecek vaktim olduğu için metrobuste  yeni projem olan teknoloji  konularında bilgi paylaşımı ve online grup çalışmasına teşvik edecek bir platform oluşturmada üyelik  kısmını sade olması yönünde düşünceler  geçerken aklımda isim soyisim gibi temel özlük bilgileri dışında profil fotoğrafı  özelliği olmayacağı için üyelerin  cinsiyet durumunu "Bay" ve "Bayan" olarak seçenek sunup hangisine öncelik sunacağım konusunda kararsız kaldım.

Önceliği bayanlara versek  bize haksızlık olacak; önceliği biz alsak bayanlara haksızlık olacak. En iyisi evrensel kabul görecek yöntemler arasında alfabetik sıralama yöntemi aklıma  geldi.

Şimdi bay ve bayan sözcüklerinde  harf sıralaması olarak ortak nokta olarak bay- harfleri olduğu için sonrasında gelen 4. harfi a harfi olan bayan sözcüğü mü ilk sırada olmalı yoksa 4. harfi hiç olmayan  bay kelimesi mi ilk sırada olmalı? 

Siz de amaann sen de demeyin, yorumlarınızı bekliyorum. Sonrasında  yine projemiz  hayata geçince buradan sizlerle  paylaşırım. 

Yorumlar

Yorum bulunamadı.

Yorum Yap